Memento dla motylka24 lipca 2008

„Jak żyć?” to komedia o życiu, miłości i o tym, że każdy w końcu musi dorosnąć.

Kuba (Krzysztof Ogłoza) jest zwykłym chłopakiem, któremu nie spieszy się do dorosłego życia. Pracuje w barze, żyje z dnia na dzień i nie ma wielkich planów. Ale, jak wiadomo, życie lubi nas zaskakiwać. Zaskakuje więc także Kubę. Niespodzianka ma na imię Ewa (Anna Cieślak), jest właścicielką uśmiechu, który zniewala. A to dopiero początek. Miłość Kuby i Ewy bynajmniej nie jest jedynie platoniczna, co wcześniej czy później musi przynieść owoce. I przynosi.

Jak to się robi?

Kuba dowiedziawszy się, że będzie tatą, postanawia stanąć na wysokości zadania. Ma tylko jeden problem – nie wie jak to zrobić.
Nie chcąc tracić czasu na błądzenie po omacku w poszukiwaniu właściwej drogi, bohater zwraca się z prośbą o radę do swoich trzech wujków. Każdy z nich odegrał znaczącą rolę w jego życiu, próbując zastąpić mu ojca. Kuba stopniowo wprowadza w życie rady, które błyskawicznie procentują, a jego życie diametralnie się zmienia. Przed chłopakiem szeroko otwierają się drzwi kariery, szerokim strumieniem zaczynają dopływać pieniądze i wszystko wskazuje na to, że sukces jest bliski. Ale czy na pewno? Czy szczęście da się zbudować według schematu? Kuba tak bardzo angażuje się w karierę, że zapomina o tym, co najważniejsze. Na szczęście jest jeszcze dla niego szansa. Pod warunkiem, że wysłucha pewnego włamywacza.

Debiut Szymona Jakubowskiego

Komedia „Jak żyć?” to debiut reżyserski Szymona Jakubowskiego, który jest również autorem scenariusza do filmu. W role głównych bohaterów wcielili się młodzi aktorzy – znana już szerszej publiczności Anna Cieślak (m.in. z filmu „Masz na imię Justine” czy serialu „Glina”) oraz Krzysztof Ogłoza, dla którego rola Kuby jest pierwszą główną rolą w fi lmie fabularnym. Ponadto do udziału w fi lmie twórcy zaprosili młodych popularnych aktorów, np. Magdalenę Walach („Pensjonat pod różą”, „Twarzą w twarz”), Sonię Bohosiewicz („Rezerwat” „39 i pół”), Katarzynę Maciąg („Korowód”, „Pora mroku”, „Teraz albo nigdy!”) czy Eryka Lubosa („Pitbull”, „Ryś”, „Środa czwartek rano”).
Na planie „Jak żyć?” nie zabrakło także aktorów od lat znanych miłośnikom zarówno kina, jak i teatru – Krzysztofa Globisza, Andrzeja Grabowskiego oraz Mieczysława Grąbki. Oficjalnym utoworem promującym film „Jak żyć?“ jest piosenka „Niekochanie“, najnowszy singiel z drugiej już płyty zespołu PIN pt. „Muzykoplastyka“. Wokalistą zespołu jest dwukrotny laureat „Szansy na sukces“, Andrzej Lampert.

„Jak żyć” (komedia, Polska), reż. Szymon Jakubowski, wyst.: Anna Cieślak, Krzysztof Ogłoza, Andrzej Grabowski. Dystrybucja: Vision. W kinach od 18 lipca 2008 r.

Prześlij dalej