Lato kinomana23 lipca 2008

Dla tych, którzy nie przepadają za leżeniem plackiem na plaży czy spacerowaniem tam i z powrotem po Krupówkach, kina przygotowały wakacyjną ofertę. Co ciekawego pojawi się latem na srebrnym ekranie?

„Cztery kobiety”

Akcja filmu rozgrywa się w indyjskiej Kerali. Historie czterech kobiet , pochodzących z różnych warstw społecznych (młodej mężatki, prostytutki, starej panny oraz gospodyni domowej) świadczą o ich zniewoleniu i zamknięciu w świecie nakazów i konwenansów. Każda z nich przeżywa liczne dramaty na linii mężczyzna – kobieta, a świat patriarchatu jawi się jako nieczuły, bezwzględny, wpędzający w poczucie winy.
Reżyseria: Adoor Gopalakrishnan
Obsada: Padmapiya, Sona Nair, Sreejith, Manok K., Jayan, Rosilin, Nadita Das
Dystrybutor: AP Manana
Premiera: 4.07.2008
Szczegóły:2007, Indie, 105 minut

„Małżeństwa i ich przekleństwa”

Trzy znajome małżeństwa fundują sobie wspólne, coroczne wyjazdy „terapeutyczne”, które pozwolą nabrać dystansu do spraw bieżących i problemów małżeńskich. Wszystko wskazuje jednak na to, że podróż w góry Colorado nie będzie sielanką. Atmosfera gęstnieje z minuty na minutę – dochodzi do awantur i upokorzeń. Rodzinne brudy prane są jawnie i bez zahamowań.
Reżyseria: Tyler Perry
Obsada: Tyler Perry, Janet Jackson, Sharon Leal, Malik Yoba
Dystrybutor: Monolith
Premiera: 4.07.2008
Szczegóły:komedia, 2007, USA, 113 minut

„Astropia. Zmień reguły gry”

Życie Hildur i Jolii obfituje w sukcesy, których zwieńczeniem są pełne konta bankowe. Hildur to typ pustej, rozpuszczonej blondynki – zakupoholiczki i plotkary. Jej chłopak to potentat w branży samochodowej. Któregoś dnia Jolii trafia do więzienia za ciemne interesy, a co za tym idzie, „źródełko”, z którego dotychczas czerpała Hildur – ku jej przerażeniu – wysycha. W nowej sytuacji musi znaleźć zatrudnienie. W końcu się udaje – dziewczyna trafia do „Astorii”, sklepu dla maniaków książek, komiksów oraz gier RPG.
Reżyseria: Gunnar B. Gundmundsson
Obsada: Ragnhildur Steinunn Jonsdottir, Snorri Engilbertsson, Davia Bor Jonsson
Dystrybutor: Vivarto
Premiera: 11.07.2008
Szczegóły:komedia, 2007, Islandia / Wielka Brytania / Finlandia, 93 minuty

„Chłopaki też płaczą”

Peter, zrozpaczony po rozstaniu z dziewczyną, prezenterką telewizyjną, wyrusza na Hawaje, by zapomnieć o nieudanym związku. Chce zaznać spokoju, ale jakież będzie jego zdziwienie, gdy spotka tam swoją eks, Sarah, i jej nowego partnera…
Reżyseria: Nicholas Stoller
Obsada: Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis, Russel Brand
Dystrybutor: UIP
Premiera: 8.08.2008
Szczegóły:komedia, 2008, USA, 112 minut

„Chaotyczna Anna”

Początkująca malarka, córka hippisa, przenosi się z Ibizy do Madrytu z myślą o zrobieniu spektakularnej kariery. Odbywamy podróż w czasie, poznając cztery lata z życia bohaterki. Jej osobowość jest tak naprawdę przedłużeniem losu kilku kobiet, które zginęły w wieku 22 lat. Anna jest nieświadoma tego, co dzieje się w niej i wokół niej.
Reżyseria: Julio Medem
Obsada: Manuela Velles, Charlotte Rampling, Asier Newman, Nicolas Cazale
Dystrybutor: Vivarto
Premiera: 15.08.2008
Szczegóły:dramat / komedia, 2007, Hiszpania, 118 minut

„Moja dziewczyna wychodzi za mąż”

Tom, człowiek sukcesu, po wyjeździe swojej przyjaciółki Hannah uświadamia sobie, jak puste jest jego życie bez niej. Postanawia się jej oświadczyć. Nie spodziewa się jednak, że Hannah ma zamożnego adoratora, z którym jest zaręczona. Tom, na prośbę przyjaciółki, zobowiązuje się do bycia drużbą na jej ślubie, lecz liczy na to, że uda mu się odwieść ją od tego planu i zrealizować swój cel.
Reżyseria: Paul Weiland
Obsada: Patrick Dempsey, Michelle Monaghan, Kevin McKidd
Dystrybutor: UIP
Premiera: 15.08.2008
Szczegóły: komedia, 2008, USA, 101 minut

„Z drugiej strony”

Reżyserka opowiada pełną emocji historię kilkorga ludzi, mieszkańców wielkiego miasta, których losy nieoczekiwanie się krzyżują. Wracająca z pogrzebu ojca Meryl zostaje świadkiem wypadku; fotoreporter Nick dowiaduje się, że jest chory na raka, a Andy, rozwiedziony dziennikarz, otrzymuje informację, że jego dziewczyna zaszła w ciążę. Przez jeden upalny weekend śmierć i strach towarzyszą bohaterom filmu.
Reżyseria: Sarah Watt
Obsada: Justine Clark, William McInnes, Anthony Hayes
Dystrybutor: Art House
Premiera: 18.07.2008
Szczegóły:dramat, 2005, USA, 100 minut

„Kiedyś mnie znajdziesz”

Debiut reżyserski Helen Hunt, nakręcony na podstawie powieści Elinory Lipman. April, nauczycielka mieszkająca w Nowym Jorku, załamuje się, gdy opuszcza ją mąż. To jednak dopiero początek kłopotów: umiera jej przybrana matka, a biologiczna nieźle miesza w jej życiu. Ale po serii upadków następuje czas wzlotów: April poznaje mężczyznę, ojca jednego z uczniów, którego obecność może wszystko zmienić…
Reżyseria: Helen Hunt
Obsada: Helen Hunt, Colin Firth, Bette Midler, Matthew Broderick, Lynn Cohen
Dystrybutor: Monolith
Premiera: 22.08.2008
Szczegóły:komedia/dramat, 2007, USA, 100 minut

„Mamma mia”

Kinowa wersja musicalu z 27 utworami grupy ABBA. Donna to kobieta, która samotnie wychowywała córkę Sophie na jednej z greckich wysp. Wychodząca niebawem za mąż dziewczyna nigdy nie poznała swojego biologicznego ojca. Na swój ślub zaprasza trzech mężczyzn, którzy mogliby nim być. Pomysł ów rodzi masę problemów i niedomówień.
Reżyseria: Phyllida Lloyd
Obsada: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Amanda Seyfried, Colin Firth
Dystrybutor: UIP
Premiera: 29.08.2008
Szczegóły: musical, 2008, USA

Prześlij dalej